Müziğin yıldızları şarkılarını LTB Hayvan Barınağı için söyledi

2021-12-28 04:08:15

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) sokakta yaşayan hayvanlarının aynı çatı altında barınıp, beslenme, bakım ve tedavilerinin sağlanabileceği LTB yeni Hayvan Barınağı için, ülke müziğinin yıldız isimleri ile Göçmenköy’deki LTB Sanat Parkı’nda etkinlik düzenledi.

Yerel yönetim-sanatçı dayanışmasının örnek bir uygulaması olarak gerçekleştirilen etkinlikte Ahmet Evan, Eril Cambaz, Fikri Karayel, Nafiz Dölek ve Yağmur Özerem konserde gönüllü olarak ve hiç bir karşılık beklemeden Lefkoşa Belediye Orkestrası eşliğinde sahne aldı. Gece boyunca şarkılarını hayvan barınağı için söyleyen sanatçılar, bilet alarak projeye destek veren ve kendilerini dinlemeye gelenlere keyifli anlar yaşattı.

 

Satın Alma Sahiplen projesi de tanıtıldı

Gecede, LTB tarafından başlatılan “Satın Alma, Sahiplen” projesi de tanıtıldı. Proje kapsamında sokaktaki sevimli dostlara sahip çıkılıyor ve LTB tarafından yürütülen proje kapsamında yurttaşlar belediye ile iletişim kurarak sahiplenme işlemleri gerçekleştiriliyor.

 

Yeni Barınak için LTB Gençlik Meclisi de Stand Açtı

Etkinlikte kısa sure önce kurulan ve yoğun şekilde faaliyetlerini sürdüren LTB Gençlik Meclisi’nin kurduğu standlarda konser boyunca satış gerçekleştirildi ve sosyal sorumluluk anlayışı içerisinde satıştan elde edilen gelir yeni barınakta kullanılması için bağış olarak aktarıldı. Ayırca gecede Studio 21 de gönüllü olarak dans gösterisi gerçekleştirdi.

 

Barınak 350 köpek kapasiteli ve AB standartlarında olacak

LTB tarafından yeni yapılacak barınak, Turizm Bakanlığı ile imzalanan prtokol çerçevesinde eski Dikmen çöplüğü bölgesinde ayrıştırma hangarı olarak inşaa edilen ve kullanılmayan 1000 metrekaralik kapalı alanda yer alacak. 350 köpek kapasiteli LTB Barınağı muayenehane, ameliyathane, karantina barınma alanları, mutfak ve otelden oluşacaktır. Önümüzdeki günlerde ilk etap çalışmalarının başlayacağı barınakta, köpek barınma alanları AB standartlarında ve Hayvan Refahı Yasası’na uygun olarak projelendirildi.